Міський голова Києва висловився з приводу останніх корупційних скандалів у центральній владі, також він розписав п'ять кроків, що їх, на його думку, має зробити влада "вже зараз"
Міський голова Києва висловився з приводу останніх корупційних скандалів у центральній владі, також він розписав п’ять кроків, що їх, на його думку, має зробити влада “вже зараз”. До цього моменту Віталій Кличко уникав говорити про “Міндічгейт”, корупційні схеми в енергетичному секторі чи відставки. А в останніх інтерв’ю західним медіа його головні тези стосувалися виїзду за кордон молодих людей у віці 18-23 роки та ймовірне зниження мобілізаційного віку в Україні.
Нині ж Віталій Кличко висловився у колонці для видання “Українська правда”, де виклав власні думки з приводу останніх скандалів у Києві. Так, мер столиці зауважив, що головними двома проблемами країни наразі є війна та корупція, що “роз’їдає віру в Перемогу зсередини”. На його думку, це явище є похідною від концентрації влади у кількох кабінетах.
“Чим більше влади в одного-двох “менеджерів”, тим важчі валізи з “чорним кешем”, тим більше розчарування світу, тим глибша зневіра власного народу. Тому перезріла відставка керівника Офісу Президента – тільки перший крок на довгому шляху боротьби за демократію. Бо саме вона є запорукою прозорості, контролю та відповідальності”, – зауважив Віталій Кличко.
Політик нагадав, що Україна є демократичною, парламентсько-президентською республікою, відтак, саме Верховна Рада є важливішою за “найнятих менеджерів”. І принагідно згадав власну тезу про авторитаризм, зауваживши, що країна надто дорого платить за власну свободу, щоб допустити сповзання до авторитарного правління.
“Попереду – найважча зима. Тяжка ситуація на фронті. Складні переговори. Обстріли ворога з метою знищення життя в містах та селах. Нам потрібно вистояти. Для цього треба повернутися до сенсу, який так не любили в Офісі Президента. Повернутися до демократії”, – додав Кличко у колонці.
Також мер столиці сформував п’ять “завдань”, які, на його думку, центральна влада мала б виконати вже найближчим часом.
- Створити уряд національної згуртованості – Кличко навів приклади Великої Британії та Ізраїля, де такі уряди поставали під час війни. У них були представлені усі парламентські фракції.
- Припинити атаку на місцеве самоврядуваня – це також один з наріжних каменів демократії, каже мер Києва, і вимагає “зняти облогу” військових адміністрацій, що блокують діяльність органів влади у низці міст України.
- Зупинити конфлікт по лінії “ОП – антикорупційні органи”, “ОП-активісти” та “ОП-громадський сектор”. Йдеться, звісно, як про “Міндічгейт”, так і про більш ранні спроби обмежити незалежність антикорупціонерів (“Майдан картонок”, до якого спробував долучитися Кличко у липні 2025-го).
- Підтримати свободу слова. Тут Кличко був максимально неконкретним – він не пояснив, чи бажає припинення телемарафону “Єдині новини”, чи інших кроків, направлених на зміцнення незалежності медіа.
- Не дозволити втекти підозрюваним у корупційних справах: Кличко закликав правоохоронців та прикордонників втримати фігурантів скандалів всередині країни, щоб суспільство отримало сигнал про готовність влади й президента про справжню боротьбу з корупцією.
Насамкінець Віталій Кличко зауважив, що політики мають припинити мислити у логіці виборів. І закликав колег не влаштовувати полювання на відом та добивання політичних суперників, “коли намагаються замислити скандал, щоб захистити корупційного друга”. Тут він натякнув і на власну персону – мовляв, саме про корупцію у Києві розповідала центральна влада з лютого 2025-го, аж поки й сама не потрапила у фокус антикорупційних органів.
Останні політичні заяви Кличка – про мобілізацію та молодь – збігаються з тезами, що висловлює Захід
Нагадаємо, у середині листопада 2025 року Кличко розповів в інтерв’ю західним медіа, що побоюється, що після закінчення війни в Україні багато молодих біженців не повернуться на батьківщину. Проблема в тому, що українці чудово адаптуються до місцевого суспільства у країнах перебування. Крім того, вони вже вивчили мову, працюють і почали створювати сім’ї.
А у ще одній політичній заяві міський голова Києва заявив: Україні слід було б знизити мобілізаційний вік до 22 років, бо країна стикається з нестачею солдатів. Зауважимо, що обидві тези – і про молодь, і про мобілізаційний вік – збігаються з тезами, що їх висловлюють деякі західні партнери України.