У поліції інцидент поки що ніяк не коментують (колаж: РБК-Україна) Автор: Поліна Іваненко
У Дніпрі було знищено “народний меморіал”, який з’явився на житловому масиві Перемога біля будинку, пошкодженого внаслідок ракетного удару Російської Федерації 14 січня 2023 року. Меморіал був створений на місці руйнувань як символ пам’яті про жертви тієї атаки.
Про цей інцидент повідомляють джерела з Telegram-каналів “ХДніпро” та “Говорять Снайпер”. Реакція військових та місцевих мешканців варіюється від обурення до глибокого суму, оскільки меморіал був важливою частиною спільного процесу відновлення та вшанування пам’яті про трагічні події.
Що сталося з “народним меморіалом”
Вранці, 10 грудня, у мережі з’явилися відео, на яких можна побачити спалений “народний меморіал”. Місце біля зупинки навпроти зруйнованого будинку, куди люди приносили квіти, іграшки та свічки, стало чорним. Майже усе згоріло.
Повідомляється, що “меморіал” горів вночі. Але що саме сталося – невідомо. Втім, більшість Telegram-каналів пише про те, що “меморіал” підпалили.
“Народний меморіал” у Дніпрі… pic.twitter.com/Ev5UDUbtUA
— Поліна Іваненко (@polinarbcua) December 10, 2023
Що кажуть цивільні та військові
Інцидент з “меморіалом” обурив мережу. Військовий Стас “Осман” Бунятов написав, що сподівається на те, що винних знайдуть та покарають.
“Просто щоб ви розуміли, що відбувалися в країні прямо зараз…Я дуже надіюся, що тилові силовики міста Дніпра розберуться в цьому вкрай ганебному випадку і ті хто доклав до цього руку понесуть суворе покарання”, – написав “Осман”.
Окрім цього, лютують прості користувачі мережі. Більшість з них не вірить у те, що пожежа сталася випадково. Тому українці пишуть:
- “Нема слів. Які виродки”
- “Тварюки”
- “Сподіваюся, таких гнид теж спалять”.
Реакція мережі (скріншот)
У поліції інцидент поки що ніяк не коментують. Хто причетний до спалення “народного меморіалу” на Перемозі – залишається загадкою.
.