Україна повернула тіла 77 загиблих військових

          Фото: Україна повернула тіла 77 загиблих захисників (Getty Images) Автор: Наталія Юрченко

Україна повернула тіла (останки) ще 77 військовослужбовців, які віддали свої життя, захищаючи свободу та незалежність нашої країни.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими в Telegram.

Робота з підготовки до репатріаційного заходу велася тривалий час. Тіла полеглих захисників повернули на підконтрольну Україні територію.

Зазначається, що тіла полеглих воїнів спочатку передадуть правоохоронним органам та судово-медичним експертам. Це необхідно для встановлення осіб загиблих.

Поверненням тіл військових займалися Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, СБУ, МВС, ЗСУ, управління ДСНС у Сумській області, прикордонники.

Окремо у відомстві подякували представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Обмін полоненими

З початку повномасштабної війни між Україною та Росією відбулося кілька обмінів військовополоненими. Водночас із серпня 2023 року Москва фактично призупинила цей процес.

Втім, 3 січня відбувся найбільший обмін полоненими за весь час війни. Україна змогла повернути додому 230 своїх захисників.

Наступний, вже 50-й за рахунком обмін, був запланований на 24 січня. Однак його зірвало падіння літака Іл-76 поблизу Бєлгорода. Російська сторона заявила, що на борту перебували українські військовополонені, але Україна цю інформацію не підтвердила.

За даними ГУР Міноборони, зірваний обмін мав бути одним із найбільших за час війни.

          .

Вас також зацікавить

Більше від автора