Фото: РФ ускладнює ідентифікацію тіл загиблих українців (t.me/Koord_shtab) Автор: Владислава Ткаченко
У МВС заявили, що Росія навмисно ускладнює процес ідентифікації тіл загиблих. Часто тіла повертають у понівеченому стані.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал голови Міністерства внутрішніх справ (МВС) України Ігоря Клименка.
Повернення тіл загиблих одна з найважчих і найважливіших місій для України.
Після кожної репатріації розпочинається кропітка робота: розтин, огляд слідчих, ДНК-експертизи, перевірка кожної деталі.
За його словами, процес ідентифікації складний і тривалий, а Росія навмисно ускладнює його, повертаючи тіла у понівеченому стані, часто частинами у різних мішках.
Відомі випадки, коли рештки однієї людини надходять під час різних етапів репатріації.
Останнім часом серед тіл, переданих Україні, виявили й російських військових, змішаних із українськими.
Це може бути як навмисна провокація для ускладнення роботи експертів, так і результат недбалості ворога. Українські експерти ідентифікують і їх.
“Наші експерти працюють на межі можливого. Кожна експертиза проводиться ретельно і не один раз. Фахівці підготовлені, лабораторії оснащені, процеси відпрацьовані. Найбільший виклик – час”, – зазначив Клименко.
Він підкреслив, що Україна максимально прискорює процес, розуміючи очікування родин, але з кожною великою репатріацією завдання стає дедалі складнішим – і це, можливо, є частиною цинічної стратегії Росії.
.