Департамент із запобігання та виявлення корупції КМДА розпочинає планову перевірку Департаменту земельних ресурсів та Київського інституту земельних відносин. Киян закликають повідомляти про можливі порушення. Це можна зробити через офіційні канали
У столиці розпочинається планова перевірка організації роботи із запобігання та виявлення корупції у міських установах, які займаються землею. Про це повідомив Департамент з питань запобігання та виявлення корупції Київської міської державної адміністрації (КМДА). Перевірки проходитимуть у таких установах:
- Департамент земельних ресурсів КМДА – з 19 лютого по 1 квітня 2026 року;
- Київський інститут земельних відносин – з 23 лютого по 6 квітня 2026 року.
Департамент закликає киян повідомляти про відомі факти можливих корупційних правопорушень у діяльності цих установ. Звернення можна надсилати через офіційні канали зв’язку Департаменту за посиланням. Усі отримані повідомлення розглядатимуться у встановленому законом порядку.
Перевірка відбувається на тлі впровадження Антикорупційних земельних правил, які Київрада ухвалила 9 жовтня 2025 року у другому читанні. За рішення проголосував 61 депутат, а міський голова Віталій Кличко підписав документ. Нові правила передбачають:
- прозорість усіх проєктів, пов’язаних із землею;
- запровадження реєстру земельних справ;
- чітку черговість прийняття рішень у земельній сфері;
- врахування вартості землі при угодах із комунальною нерухомістю.
Низка затримань через корупцію з землею
Мета змін – викорінення схем із розкрадання й заробітку на київській землі, які раніше були зафіксовані у розслідуванні НАБУ “Чисте місто” та низці гучних затримань на початку 2025 року. Нагадаємо, що для міського голови Києва операція НАБУ “Чисте місто” стала неприємним відкриттям. Чи знав він про корупцію в оточенні, чи лише здогадувався, невідомо – проте одразу почав шукати можливості дистанціюватися від скандалу. Одним з елементів став візит до голови НАБУ Семена Кривоноса. Іншим – публічна підтримка проєкту рішення Київради про антикорупційний порядок, що його готували депутати Вікторія Пташник і Дмитро Білоцерковець.
Інформатор писав 6 лютого 2025 року, що НАБУ почало проведення слідчих дій у відомого київського бізнесмена Дениса Комарницького. Саме його називають “смотрящим” за містом – тобто, йому журналісти-розслідувачі приписують створення і реалізацію схем з розкрадання бюджетних коштів у столиці. Також ми розповідали, що операція “Чисте місто” била також по Банковій – звісно, у дещо менших обсягах, аніж по “Хрещатику, 36” (КМДА). Ексдепутат Комарницький давно вже мав звучний титул “смотрящого” за будівельною й дозвільною галузями у Києві, а значить, його обов’язки були узгоджені як у КМДА, так і в Офісі президента.
Читайте нас у Facebook
Зараз читають на Інформаторі
Зараз читають на Інформаторі
Гороскоп на 6 лютого: гармонія, легкість та приємні рішення
Трамп заявив, що запобіг ядерній війні між Росією та Україною
22:09 вчора
Біткоїн впав нижче 70 000 доларів: скільки коштує головна криптовалюта
21:32 вчора
Україна, США та РФ обговорили в ОАЕ повне перемир’я: наступна зустріч може відбутися в Америці
20:45 вчора
В ГУР закликали працівників російського ВПК передавати дані про ракетобудування: зможете почати нове життя
20:04 вчора
Зеленський наказав підготувати плани захисту енергосистеми до осені: Шмигаль озвучив деталі
👍 🔥 ♥ 😭 😆 😡
- Київ