Через брак електроенергії місто може повністю припинити рух електротранспорту: замість нього на деяких маршрутах курсуватимуть автобуси-замінники, втім, на усі маршрути їх явно не вистачить
Через знеструмлення Києва місто може тимчасово відмовитись від руху трамваїв та тролейбусів. Станом на день у вівторок, 13 січня 2026 року електротранспорт вже не курсує й на правому березі міста. Причина – брак електроенергії, яка нині потрібна для підключення житлових будинків до опалення.
Про призупинення руху електротранспорту на Правобережжі Києва повідомляє КП “Київпастранс” у Telegram-каналі, присвяченому затримкам в русі. Транспортники вказали, що причиною цього є “ситуація, що склалася у енергосистемі міста через ворожі обстріли”. І зауважили, що для збереження транспортного сполучення на окремих напрямках організовано роботу дублюючих автобусних маршрутів. Власне, перелік цих маршрутів також виклали у соцмережі.
За тролейбусними маршрутами:
- № 3ТР «Залізничний масив – Палац спорту»;
- № 4ТР «Просп. Свободи – ст. м. «Площа Українських Героїв»;
- № 6ТР «Мінський масив – Майдан Незалежності»;
- № 8ТР «Вул. Смілянська – ст. м. «Площа Українських Героїв»;
- № 11ТР «Національний музей архітектури та побуту України – Багринова гора»;
- № 14 ТР «Ботанічний сад – залізничний вокзал Центральний»;
- № 17ТР «Пл. Космонавтів – ст. м. «Площа Українських Героїв»;
- № 23ТР «Вул. Мрії – ст. м. «Лук’янівська»;
- № 24ТР «Вул. Північна – просп. Свободи»;
- № 26ТР «Просп. Свободи – ст. м. «Нивки»;
- № 27ТР «Ст. м. «Почайна» – зал. ст. «Київ – Волинський»;
- № 28ТР «Просп. Свободи – ст. м. «Лук’ янівська»;
- № 32ТР «Вул. Північна – вул. Сошенка»;
- № 33ТР «Мінський масив – залізничний вокзал Південний»;
- № 35ТР «Просп. Свободи вул. Кадетський Гай»;
- № 36ТР «Вул. Північна – вул. Чорнобильська»;
- № 38ТР «Ст.м. «Видубичі» – Музей історії України в Другій світовій війні»;
- № 40ТР «Вул. Кадетський Гай – Палац спорту»;
- № 41ТР «Вул. Тулузи – ст. м. «Святошин»;
- № 42ТР «Вул. Ольжича – ст. м. «Либідська»;
- № 43ТР «Кібцентр – Дарницька пл.
- № 44ТР «Вул. Північна – просп. Степана Бандери»;
- № 45ТР «Ст. м. «Виставковий центр» – ст. м. «Васильківська»;
За трамвайними маршрутами:
- № 1Т «Михайлівська Борщагівка – ст. «Старовокзальна»;
- № 3Т «Ст. «Жуля Верна» – ст. «Старовокзальна»;
- № 12Т “Площа Тараса Шевченка – Пуща-Водиця”;
- № 14Т «Відрадний просп. – Контрактова пл.»;
- № 16Т «Контрактова пл. – ст. м. «Героїв Дніпра»;
- № 19Т «Контрактова пл. – пл. Т. Шевченка».
Додамо, що на лівому березі столиці ще курсують трамваї. Так, станом на понеділок, 12 січня, з Дарницького трамвайного депо випускали трамваї на низку маршрутів – втім, рухомого складу було небагато через брак електроенергії. А неформальний Facebook-паблік київських транспортників, Управа КПТ, повідомив у вівторок про майбутнє рішення про повне закриття руху електротранспорту у Києві вже найближчим часом.
Коли почалися перші проблеми: спочатку через крижаний дощ, а тоді – через брак електроенергії
Нагадаємо, Інформатор писав, що проблеми з електротранспортом почалися на лівому березі столиці ще зранку у п’ятницю, 9 січня. Тролейбуси й трамваї припинили курсувати через обстріли, що їх завдав ворог по інфраструктурі столиці уночі. Також затримувався рух тролейбусів і трамваїв на правому березі столиці.
А ще напередодні, ввечері 8 січня ми повідомляли, що у столиці масово почав збоїти електротранспорт. Станом на вечір із десяток маршрутів трамваїв, і ще стільки ж тролейбусних затримувалися через складні погодні умови. Їхні струмоприймачі просто ковзали по дротах, вкритих кригою, і нездатні були зняти струм – у підсумку транспорт втрачав напругу й здатність рухатись.