ООН: понад 200 тисяч людей стали переселенцями внаслідок бойових дій у М’янмі

Орієнтовний час читання 1 хв читання

УКРАЇНА. КИЇВ. 15 листопада. За даними Організації Об’єднаних Націй, понад 200 000 осіб були вимушені залишити свої домівки у М’янмі через бойові дії, які розпочалися минулого місяця, повідомляє УНН за інформацією AFP.

Повідомляється, що з 27 жовтня тривають бойові дії в північній частині штату Шан біля кордону з Китаєм, коли Армія національного демократичного альянсу М’янми (MNDAA), Армія національного визволення Таанга (TNLA) та Армія Аракан (АА) розпочали напади на військових.

Відповідно до повідомлень, альянс, який веде бойові дії, здійснив значні досягнення, перекривши важливі торгові маршрути до Китаю та захопивши прикордонний пункт. Це викликало серйозні труднощі для уряду, що перебуває при владі з 2021 року.

Управління ООН з координації гуманітарних питань (UNOCHA) повідомило про масштабні наслідки для цивільного населення. Більше 200 000 осіб були примусово переміщені через бойові дії у штатах Шан, Чин, Кая, Мон і регіоні Сагайн. Загалом, 75 мирних мешканців, серед яких діти, загинули, а 94 особи отримали поранення.

Хунта, що контролює країну, оголосила про введення воєнного стану в кількох селищах штату Шан і підтвердила втрату частини позицій. Водночас, вона відкинула заяви альянсу про захоплення міст на півночі штату Шан, називаючи це пропагандою.

Якщо потрібна додаткова інформація або аналіз ситуації, дай знати!

Доповнення

На прикордонних територіях М’янми діє понад дюжина етнічних збройних угруповань, деякі з яких десятиліттями боролися з військовими за автономію та контроль над прибутковими ресурсами.

Деякі з них навчили та оснастили нові «Сили народної оборони», які виникли після перевороту для боротьби з військовим переворотом 2021 року та його кривавим придушенням інакомислення.

Вас також зацікавить

Більше від автора