Київ вимикає батареї: столиця вже офіційно прощається з опаленням

Орієнтовний час читання 1 хв читання

З 24 березня у столиці через потепління завершують опалювальний сезон

Київ вимикає батареї: столиця вже офіційно прощається з опаленням

У Києві з вівторка, 24 березня 2026 року, офіційно завершують опалювальний сезон. Рішення ухвалила міська влада з огляду на підвищення температури повітря та прогнозоване потепління. Відключення теплопостачання стартує з житлових будинків, а соціальні заклади переходять на індивідуальний режим. Це дозволить зменшити витрати мешканців і раціонально використовувати енергоресурси.

Спочатку тепло почнуть відключати у житловому секторі вже 24 березня та відбуватиметься поетапно. Водночас об’єкти соціальної інфраструктури, зокрема лікарні, пологові будинки, школи та дитячі садки, зможуть залишатися з опаленням довше. Рішення щодо припинення теплопостачання прийматимуть індивідуально – за зверненнями керівників.

“Завершення опалення дасть змогу жителям уникнути зайвих нарахувань за послугу в період підвищення температури повітря”, – наголошують у КМДА.

 До ідеї Київради про співфінансування модульних котелень більше запитань, ніж довіри – Попенко

До проєкту рішення Київради, згідно з яким мешканці багатоквартирних будинків платитимуть 10% від суми за закупівлю та встановлення модельних котелень, а місто за рахунок бюджету забезпечить інші 90%, є чимало запитань. Саму ідею днями затвердила постійна Комісія Київради з питань ЖКГ та ПЕК. Ключова проблема полягає у фінансовій логіці: адже бюджет міста складається з коштів платників податків, так само, як і ті 10%, які їм пропонують “співфінансувати” у власне теплопостачання.

Раніше Інформатор писав, що Київрада дозволить платити з бюджету міста за модульні котельні біля багатоповерхівок. Постійна Комісія Київради з питань ЖКГ та ПЕК розглянула й прийняла проєкт рішення, згідно з яким багатоквартирні будинки можна буде устатковувати блочно-модульними котельнями. “Фішка” проєкту – схема співфінансування, згідно з якою мешканці багатоповерхівок братимуть на себе 10% від усіх витрат, а більшу частину суми сплатять з міського бюджету. Так, за задумкою, будинки можна буде обладнати модульними котельнями, надавши їм альтернативне джерело теплоенергії.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Економіка 08:13, 28 серпня 2024

Підвищення податків: економіст Олексій Кущ порахував, скільки заплатить кожен українець

👍 🔥 😭 😆 😡 Бізнес 13:35, 27 серпня 2024

Стартувала реєстрація виробників на участь у програмі Національний кешбек: як це зробити через портал Дія

👍 🔥 😭 😆 😡 12:49, 27 серпня 2024

Штраф і обмеження прав: що загрожує чоловікам до 25 років, які не стануть на військовий облік

12:19, 27 серпня 2024

Сидимо без світла, бо Укренерго не побудувало захисні споруди для енергетики – нардеп Кучеренко

Вас також зацікавить

Більше від автора