Бісові запозичення: поліція зранку трусить Фіндепартамент КМДА через облігації 2020 року

Орієнтовний час читання 1 хв читання

У Департаменті фінансів вважають порушене кримінальне провадження безпідставним

У КМДА зробили заяву про обшуки 23 січня

У Департаменті фінансів КМДА у п’ятницю, 23 січня, проходять обшуки. Слідчі дії здійснюють представники Нацполіції. Справа стосується облігацій 2020 року.

Про це повідомила пресслужба КМДА. Зазначається, що директору Департаменту фінансів Володимиру Рєпіку вручили повідомлення про підозру. Слідчі дії стосуються реалізації рішення Київської міської ради від 2020 року “Про здійснення запозичення”, яка передбачала випуск облігацій внутрішніх місцевих позик Київради.

“На виконання цього рішення у 2020 році Департамент фінансів підготував і реалізував випуск облігацій внутрішніх місцевих позик. У Департаменті фінансів наголошують, що діяли виключно в межах бюджетного законодавства та виконували рішення, ухвалене Київською міською радою, яке є обов’язковим до виконання. Водночас у межах кримінального провадження слідство називає ці дії неправомірними та стверджує, що цим Департамент, нібито, наніс збитки бюджету Києва”, – йдеться в повідомленні.

У Департаменті фінансів наголошують, що йдеться про рішення 2020 року, та вважають порушене кримінальне провадження безпідставним і таким, що має ознаки політичної вмотивованості. Фіндепартамент КМДА запевняє, що буде відстоювати свою позицію щодо правомірності і законності своїх дій.

До слова, обшуки спочатку пройшли за місцем проживання директора Департаменту, потім – у службових кабінетах. В КМДА наголошують, що всі матеріали та документи, які запросили правоохоронці, нададуть слідству в повному обсязі.

Пізніше ГУ Нацполіції у Києві повідомило про деталі підозри Рєпіку. Там зауважили, що керівник Фіндепартаменту КМДА ініціював випуск облігацій місцевої позики, не зважаючи на те, що в бюджеті столиці й без цього було чимало коштів. Правоохоронці встановили: бюджет міста Києва був профіцитним — доходи перевищували видатки, дефіциту не існувало, а об’єктивної необхідності у залученні додаткових фінансових ресурсів не було.

“Столиця залучала кредитні ресурси та сплачувала сотні мільйонів гривень відсотків. Це призвело до значних безпідставних витрат бюджету міста”, – додали у поліції, назвавши суму збитків – понад півмільярда гривень.

Цікаво також, що правоохоронці планують повідомляти у цій справі про підозру також іншим посадовцям. Санкція статті, що її інкримінують Володимиру Рєпіку, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років із позбавленням права обіймати відповідальні посади.

Інші обшуки у київської влади

Як писав Інформатор, восени 2025 року пройшли обшуки в Департаменті суспільних комунікацій КМДА та підпорядкованих йому комунальних підприємствах. Зокрема, обшуки пройшли в директорки одного з підпорядкованих Департаменту комунальних підприємств та у її батьків, де хворий лежачий батько.

А навесні минулого року прокуратура Києва повідомила про затримання усієї верхівки – дирекції КО “Київзеленбуд”. Інформатор писав, яку літературу знайшли у київських корупціонерів і ченців під час цього трусу.

Стежте за нами у Viber

Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇 ПІДПИСАТИСЯ

 

Зараз читають на Інформаторі

Зараз читають на Інформаторі

23:15 вчора

Гороскоп на 24 січня: енергія та швидкі рішення

23:11 вчора

Гороскоп на 11 січня: глибокі емоції та прихована напруга

21:55 вчора

Монітори другий день поспіль попереджають про нічний ракетний удар по енергетиці – радять зробити запаси води і заряджатися

20:54 вчора

Збожеволіли? Велика частина РФ – вʼязні режиму! Хороша руська Ліза різко звернулася до українців

20:28 вчора

Зеленський: в Абу-Дабі пройшла перша розмова України, США та РФ, висновки робити зарано

20:21 вчора

Піарника Єрмака Іванова звільнили з фірми, де він був заброньований – Железняк дізнався про деталі

Вас також зацікавить

Більше від автора