Ілюстративне фото: артилеристи показали відео уражень позицій РФ на Запорізькому напрямку (Getty Images) Автор: Наталія Кава
Українські військові продовжують тримати лінію фронту. Цього разу ворожі позиції було знищено на Запорізькому напрямку.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на 44 окрему артилерійську бригаду імені гетьмана Данила Апостола.
Під час боїв на Запорізькому напрямку воїнами 44 окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола було знищено:
- один мінометний розрахунок окупантів;
- три одиниці автомобільної техніки;
- дві гармати “Мста-Б”.
“Ми не пробачимо… Ми не забудемо… Ми б’ємо точно – і будемо бити, доки останній окупант не піде з нашої землі”, – підписано відео.
Що відомо про “Мста-Б”
“Мста-Б” – це радянська/російська 152-мм гаубиця буксируваного типу, розроблена у 1980-х роках. Її головне призначення – ураження живої сили, артилерії, бронетехніки та укріплень противника. Система має ефективну дальність стрільби до 24 км звичайними снарядами, і до 29 км – активно-реактивними.
“Мста-Б” має високу точність вогню, хоча поступається сучасним самохідним системам за мобільністю. Обслуговується розрахунком із 8-10 осіб і транспортується зазвичай військовими вантажівками або тягачами.
Росія активно використовує “Мсту-Б” у війні проти України, зокрема для обстрілів позицій ЗСУ та мирних населених пунктів. Через відносну дешевизну у виробництві та велику кількість на складах, ця гаубиця залишається популярною серед російських підрозділів, попри втрати від контрбатарейної боротьби та авіації.
.