Фото: Іван Гаврилюк (Віталій Носач, РБК-Україна) Автор: Олександр Білоус
Російська армія втрачає на полі бою більше людей, ніж набирає на контракт. Але ще є найманці та солдати із Північної Кореї.
Про це заявив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його інтерв’ю виданню “Укрінформ”.
За його даними, у 2024 році до російської армії на контракт набрали щонайменше 427 тисяч військовослужбовців.
“Тобто щомісяця армія РФ поповнювалась приблизно на 36 тисяч військових. А впродовж останнього кварталу 2024 року та січня 2025 року агресор щомісяця втрачав понад 40 тисяч солдатів на полі бою в Україні”, – сказав він.
Водночас, як зазначив Гаврилюк, Путін намагається більше затягувати у своє військо ув’язнених, мешканців тимчасово окупованих територій, солдатів із Північної Кореї, найманців із багатьох країн світу.
“Тобто російська армія – у мінусі, якщо не враховувати найманців, солдатів із Північної Кореї”, – сказав він
Гаврилюк додав, що у Москви залишається величезний мобілізаційний ресурс усередині країни. “Наразі чимало з них поповнюють армію, і неважливо, що більше спрацьовує – фінансовий стимул чи пропаганда”, – вважає заступник міністра оборони України.
.