КИЇВ. 15 листопада. УНН. Глава Китаю Сі Цзіньпін розпочав свій перший за шість років візит до Сполучених Штатів, повідомила у середу офіційний представник МЗС КНР Хуа Чуньїн, пише УНН.
Цитата
“Глава Сі Цзіньпін щойно прибув до Сан-Франциско для участі у китайсько-американської зустрічі на навийщому рівні і зустрічі економічних лідерів АТЕС”, – повідомила офіційний представник МЗС КНР у соцмережі X.
Деталі
Як зазначає Reuters, Сі перебуває зі своїм першим візитом у США з 2017 року. Він має зустрітися з президентом США Джо Байденом у невідомому місці в районі затоки Сан-Франциско в середу вранці, а потім відвідати щорічний саміт Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС).Саміт між президентом США Джо Байденом і президентом Китаю Сі Цзіньпіном вважається важливою можливістю зменшити напругу у відносинах між двома країнами. Байден висловив бажання покращити відносини з Китаєм після періоду напруженості та відновити нормальне спілкування, включаючи контакти між військовими. Основними темами саміту будуть обговорення конфлікту в Ізраїлі і Газі, підтримка України у її боротьбі з Росією, а також економічні питання, зокрема зміна економічних відносин між країнами. Очікується, що обидва лідери також проведуть обід з топ-менеджерами бізнесу США для обговорення іноземних інвестицій та інших економічних аспектів.
Для американських компаній це буде можливість почути безпосередньо лідера Китаю, на тлі того, як вони шукатимуть способи подолання економічного спаду та невизначеності у цій країні, спричинених розширенням китайських правил безпеки.