КИЇВ. 14 листопада. УНН. Постачання природного газу з Ізраїлю до Єгипту цього місяця збільшилися аж на 60%, на тлі того, як занепокоєння щодо безпеки, пов’язані з війною з ХАМАС, слабшають, а велике газове родовище поновлює видобуток, з посиланням на людину, знайому з даними єгипетського імпорту, повідомило в понеділок Bloomberg, пише УНН.
Деталі
Поставки зросли до 350-400 мільйонів кубічних футів (9,9-11,3 млн куб. м) на день з приблизно 250 мільйонів (7,1 млн куб. м) на початку листопада, повідомило джерело. Це майже половина нормального рівня до війни.
Chevron почала поставки місцевим клієнтам в Ізраїлі та регіоні зі свого газового родовища Тамар, повідомила компанія в понеділок. Родовище було закрито минулого місяця з міркувань безпеки після атаки ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня. Загальні поставки з Ізраїлю збільшилися після того, як наприкінці минулого місяця Єгипет повідомив про повну зупинку.Східно-Середземноморський газопровід (EMG), який з’єднує ізраїльський Ашкелон з єгипетським Арішем, може відновити свою роботу цього тижня. Цей газопровід став важливим елементом для транспортування газу з Ізраїлю до Єгипту, де частина ізраїльського газу використовується для місцевих потреб, а надлишки експортуються у вигляді скрапленого природного газу, особливо до Європи. Відновлення роботи EMG може сприяти збільшенню поставок СПГ в Єгипет, хоча точний вплив на ринок залежатиме від місцевих умов споживання та експортних можливостей країни.
Згідно з прогнозами BloombergNEF, експорт СПГ з Єгипту цієї зими може виявитися на 40% нижчим, ніж прогнозувалося місяцем раніше. Минулого року країна відправила 80% свого СПГ до Європи, на тлі того, як континент прагнув замінити російський трубопровідний газ після вторгнення москви в Україну.
Нагадаємо
Ціни на газ в Європі падають на тлі ослаблення занепокоєння щодо видобутку в Ізраїлі.