Новим спікером польського Сейму став представник опозиції Шимон Головня

Орієнтовний час читання 1 хв читання

КИЇВ. 13 листопада. УНН. Лідера “Польщі 2050” Шимона Головню обрано маршалом Сейму. Його кандидатуру підтримали 265 депутатів опозиційних партій, які об’єдналися в коаліцію. Про це пише Rzeczpospolita, передає УНН.

Деталі

На першому засіданні Сейму після парламентських виборів депутати обрали спікера – це став Шимон Головня, представник правоцентристської партії “Польща 2050”, що входить до коаліції “Третій шлях”.

Він займатиме посаду спікера Сейму протягом двох років. В рамках угоди між коаліційними партнерами домовлено, що з 13 листопада 2025 року цю обов’язковість виконає представник лівих – Влодзімеж Чарзастий, який виступатиме у ролі спікера до завершення терміну.

Шимон Головня був одним із двох кандидатів на посаду спікера. Іншим кандидатом від партії “Право і справедливість” була Ельжбета Вітек. За кандидатуру Шимона Головні проголосували 265 депутатів, тоді як за Ельжбету Вітек – 193 представники.

Політичну кар’єру Шимон Головня розпочав у 2019 році, беручи участь у виборах президента як непартійний кандидат і досягнувши третього результату. Майже 14% виборців підтримали його. Раніше він працював журналістом і телеведучим, а також випустив понад 20 книг. Також він керував благодійними фондами, що надають підтримку жителям країн Африки, Азії та Європи.

На останніх парламентських виборах Шимон Головня став депутатом Сейму, перемігши у боротьбі в окрузі на сході Польщі, що включає міста Білосток, Ломжу і Сувальки.

Реакція України

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук у соцмережі Х привітав Шимона Головню з обранням на посаду та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю задля перемоги над росією.

«Щиро вітаю Шимона Головню з обранням на посаду Маршалка Сейму Польщі, яка є для нас надійним союзником у боротьбі з російським агресором. Переконаний, що Україна та Польща й надалі йтимуть шляхом до спільної перемоги та побудови світлого майбутнього в Європі», – написав Руслан Стефанчук.

Контекст

Після парламентських виборів змінюється також конфігурація уряду Польщі. Нинішній прем’єр-міністр Матеуш Моравецький вже склав повноваження, але за дорученням президента Анджея Дуди виконує місію по формуванню нового уряду. Сам Анджей Дуда, який на виборах підтримував партію Моравецького «Право та справедливість», також виступив на засіданні Сейму. У виступі Дуда заявив, що без вагань буде користуватися правом вето, якщо буде вважати це потрібним.

Нагадаємо

15 жовтня у Польщі відбулися парламентські вибори. На них перемогла правляча партія «Право і справедливість», проте політсила здобула 194 мандати і цього недостатньо, щоб створити парламентську більшість і сформувати уряд. Після виборів лідери опозиційні партій «Громадянська платформа», «Польща 2050», Польська селянська партія та партія лівих підписали коаліційну угоду. Таким чином вони отримали парламентську більшість у 248 голосів з 460. Очікується, що вони скористуються перевагою під час виборів нового прем’єр-міністра і ним стане лідер «Громадянської платформи» Дональд Туск.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Союзництво між Україною та Польщею у Євросоюзі та НАТО посилить європейську єдність – Зеленський привітав поляків з Днем незалежності

Вас також зацікавить

Більше від автора