У Мелітополі окупанти видали російські паспорти 14-річним дітям-сиротам, – Лубінець

Фото: у Мелітополі окупанти видали російські паспорти 14-річним дітям-сиротам (Getty Images) Автор: Тетяна Степанова

Ця ситуація є серйозним порушенням прав дітей, які залишилися без батьківського піклування в умовах окупації. Видання російських паспортів 14-річним вихованцям Мелітопольського обласного центру соціально-психологічної реабілітації демонструє спроби загарбників асимілювати дітей і закріпити їхню лояльність до Росії.

За словами Дмитра Лубінця, для цього дітей перевезли в інше село, де їх піддавали впливу, щоб сформувати у них “культурний та історичний зв’язок з Росією”. Це викликає обурення, оскільки свідчить про використання дітей в політичних ідеях агресора.

Такі дії можуть мати серйозні наслідки не лише для самих дітей, але й для їхніх сімей, що позбавляє їх можливості отримати належну підтримку та захист. Ця інформація потребує подальшого розслідування та міжнародної реакції для захисту прав дітей в умовах війни.

Він зазначив, що це вкотре показує, що кожен крок РФ спрямований на перевиховання українських дітей і намагання стерти їхню ідентичність.

“Цього не можна допустити! Ми повинні працювати, щоб притягти до відповідальності за злочини проти українських дітей усіх причетних, хто тим чи іншим способом намагається стерти їхню належність до України”, – наголосив омбудсмен.

Лубінець нагадав, що примусова паспортизація РФ громадян України – це порушення основоположних принципів суверенності та територіальної цілісності України, вимог статті 2 Статуту ООН та Декларації про принципи міжнародного права.

.

Вас також зацікавить

Більше від автора