У Києві перевірили відомий монастир, і одразу знайшли зв’язок з РПЦ

Орієнтовний час читання 1 хв читання

Держслужба з етнополітики й свободи совісті провела перевірку монастиря "Свято-Покровська Голосіївська пустинь": кажуть, є багато підстав вважати, що ченці й досі пов'язані з російською церквою

Монастир у Києві перевірили і знайшли зв’язок з РПЦ

Державна служба з етнополітики й свободи совісті провела перевірку монастиря “Свято-Покровська Голосіївська пустинь” у Києві. Документи й діяльність вивчали з 26 січня по 19 березня 2026 року, і, за даними ДЕСС, релігійна організація може бути пов’язана із Російською православною церквою. Зв’язок пояснюють тим, що монастир входить до структури УПЦ.

Про проведення перевірки повідомляє ДЕСС на своєму сайті. Фахівці перевірили документи монастиря і кажуть, що він входить до структури Київської митрополії УПЦ. У ДЕСС вважають, що через цю структуру простежується зв’язок із РПЦ. У самій УПЦ після початку повномасштабної війни заявляли, що розірвали канонічні зв’язки з РПЦ: перестали згадувати російського патріарха та оновили внутрішні правила, щоб діяти більш самостійно.

Водночас у ДЕСС наголошують, що, попри ці заяви, організаційні зв’язки через митрополію залишаються, тому монастирі та громади в цій системі також вважаються пов’язаними з РПЦ. Наразі ситуацію додатково перевіряють відповідні органи.

Свято-Володимирський кафедральний собор УПЦ КП пішов до ПЦУ після смерті Філарета

Нагадаємо, Інформатор писав, що після смерті патріарха Філарета, що сталася 20 березня 2026 року, Свято-Володимирський кафедральний собор у Києві фактично перейшов під управління Православної церкви України. Вже 24 березня сайт ПЦУ опублікував репортаж про богослужіння митрополита Єпіфанія у Володимирському соборі – і в ньому настоятелем названо протоієрея Бориса Табачека. Це перше офіційне підтвердження того, що отець Борис, який роками служив поруч з Філаретом та був настоятелем собору при ньому, тепер перебуває у складі ПЦУ.

Раніше Інформатор писав, що червоний корпус скидає шкіру: відреставрований мур біля КНУ ім. Т. Шевченка знову почав “сипатись”. У п’ятницю, 20 березня 2026 року, журналісти Інформатора звернули увагу на цегляний мур навколо Червоного корпусу. Його відновлювали у 2018-му, проте наразі знову втрачає цілісність і сиплеться разом із шпаклівкою просто на тротуар. Небезпечну ділянку просто обнесли червоною стрічкою, обмеживши рух пішоходів.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Економіка 08:13, 28 серпня 2024

Підвищення податків: економіст Олексій Кущ порахував, скільки заплатить кожен українець

👍 🔥 😭 😆 😡 Бізнес 13:35, 27 серпня 2024

Стартувала реєстрація виробників на участь у програмі Національний кешбек: як це зробити через портал Дія

👍 🔥 😭 😆 😡 12:49, 27 серпня 2024

Штраф і обмеження прав: що загрожує чоловікам до 25 років, які не стануть на військовий облік

12:19, 27 серпня 2024

Сидимо без світла, бо Укренерго не побудувало захисні споруди для енергетики – нардеп Кучеренко

Вас також зацікавить

Більше від автора