Дисконект у мережі: Київ допомагає мобільним операторам заживлювати базові станції

Орієнтовний час читання 1 хв читання

Директор Департаменту територіального контролю заявив, що місто вибудовує систему автономної роботи таких обʼєктів на випадок тривалих відключень електроенергії

У Києві допоможуть мобільним оператор заживлювати базові станції. Колаж: Інформатор

У Києві працюють тисячі базових станцій мобільного зв’язку, яким може не вистачати живлення під час тривалих відключень світла. Через це місто разом із мобільними операторами вибудовує систему автономної роботи таких обʼєктів. Зокрема, до них підключатимуть генератори.

Про це заявив директор Департаменту територіального контролю столиц Михайло Буділов у Facebook. За його словами, зв’язок має бути стабільним за будь-яких умов.

Тому Комунальне підприємство “Київблагоустрій” забезпечить доставку необхідного обладнання на локації. А вже безпосередньо у роботі на місцях участь братимуть інспектори Департаменту територіального контролю. Зокрема, вони будуть:

  • брати участь у підключенні генераторів та контролювати їхню роботу;
  • забезпечувати доступ;
  • слідкувати за заправкою та оперативно реагувати на технічні питання.

“Наше завдання – щоб кожен киянин мав можливість залишатися на зв’язку з близькими незалежно від ситуації в енергосистемі”, – додав Буділов.

Зв’язок та інтернет під час відключень

Ще влітку 2024 року оновлені вимоги до роботи базових станцій мобільних операторів в умовах воєнного стану, які запровадив Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій, викликали одностайну реакцію мобільних операторів. Адже забезпечити 100% автономність мобільного зв’язку та інтернету протягом 10 годин під час відключень електропостачання вкрай складно. До того ж усі три оператори вже у кілька разів збільшили ресурси для автономної роботи своїх мереж у порівнянні з 2022 роком.

Зокрема, компанії інвестували в енергонезалежність своїх мереж понад 3 млрд грн, оновивши на своїх базових станціях 370 тисяч акумуляторів та придбавши 5,4 тисячі генераторів та інших джерел безперебійного живлення, йдеться у спільній заяві “Київстар”, Vodafone і lifecell. Проте вони наполягають, що справа не тільки у витрачених коштах, головне, що відповідність вимогам залежить від ситуації в енергетиці, яка кожного дня непередбачувана. А їхнє виконання потребує не тільки чіткої взаємодії з енергетиками, а й повної перебудови інфраструктури в частині енергозабезпечення та розміщення обладнання. 

Інформатор ще у 2022-му писав, де шукати зв’язок у Києві під час масштабних знеструмлень. Так, за посиланням є перелік адрес з постійно працюючими:

  • бюветами
  • аптеками та ветлікарнями
  • супермаркетами
  • ТРЦ
  • ринки

Стежте за нами у Viber

Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇 ПІДПИСАТИСЯ

Зараз читають на Інформаторі

Зараз читають на Інформаторі

19:18

Командир “Ахіллеса” Федоренко розкрив, чи піде у Верховну Раду: він у списку Слуги народу

18:48

Аптечні мережі відмили понад 2 млрд грн: прокурор Кравченко розповів про гучну схему, що діяла по всій Україні

18:38

До журі Нацвідбору додали двох новачків, і це вже не просто група суддів

18:16

В Україні вже друга хвиля холоду – прогноз погоди на 31 січня

17:56

Все залежить від них: Зеленський оцінив роботу Умєрова та інших ключових перемовників

17:40

До 300 000 грн на енергостійкість будинку: заявку вже можна подавати в Дії

Вас також зацікавить

Більше від автора