Київська міська прокуратура оголосила підозру колишньому директору Департаменту транспортної інфраструктури КМДА та керівникам комунальних підприємств у розтраті близько 4,5 млн грн під час ремонту вулиці на Подолі, де виявлено завищення обсягів робіт та виплати зарплат за відсутність працівників на об’єкті
Київська міська прокуратура та Подільська окружна прокуратура повідомили про підозру чинним і колишнім посадовцям КМДА та керівникам комунальних підприємств у розтраті бюджетних коштів під час ремонту вул. Кирилівської у Подільському районі столиці. Загальна сума збитків становить близько 4,5 млн гривень.
За даними слідства, до виконання робіт залучали працівників комунальних підприємств з інших районів, яким одночасно нараховували заробітну плату за основним місцем роботи. Незважаючи на фактичну відсутність на об’єкті, з травня до листопада 2024 року їм виплатили понад 3,1 млн грн. Керівники комунальних підприємств підписували та затверджували табелі, підтверджуючи недостовірні відомості про виконання робіт.
Крім того, слідство встановило завищення обсягів використаного асфальтобетону на 276 тонн, а його якість не відповідала нормам. Це призвело до додаткових збитків на майже 1,4 млн грн.
Підозри у розтраті та привласненні майна, службовому підробленні й зловживанні посадовим становищем у складі організованої групи (ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України) вручено:
- колишньому директору Департаменту транспортної інфраструктури КМДА;
- начальнику одного з управлінь Департаменту транспортної інфраструктури;
- в. о. начальника ШЕУ Подільського району;
- головному інженеру ШЕУ Подільського району.
Досудове розслідування проводить Подільське управління поліції ГУ Нацполіції у Києві за оперативного супроводу УСР у м. Києві ДСР Нацполіції.
Ремонт Кирилівської: спочатку робили красиво, а потім увірвався терпець
Ремонт вул. Кирилівської триває вже понад рік і включає капітальний ремонт проїжджої частини та трамвайних колій. Місцеві жителі скаржаться на затримки, порушення транспортного сполучення та тимчасові незручності: трамваї не ходять, а пасажири змушені користуватися альтернативним транспортом. Крім того, під час робіт місцями використовували асфальт замість спеціальних бетонних плит та кріплень для рейок.
Колишній директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор, під керівництвом якого здійснювався ремонт, вже не перебуває на посаді. Його звільнили після ряду резонансних випадків у транспортній сфері столиці, включно з аварією у тунелі метро в грудні 2023 року. У липні 2025 року Київська прокуратура повідомила про підозру у службовій недбалості Руслану Кандибору. Прокурори дійшли висновку, що аварійну ситуацію через Кандибора виявили невчасно, і не вжили заходів, аби її позбутися.
Стежте за нами у Viber
Зараз читають на Інформаторі
Зараз читають на Інформаторі
Фермер загубив молоток, пішов його шукати і став найвідомішим щасливчиком
Відома дата нового піку морозів, і це не завтра – прогноз погоди на 29 січня
16:57
Шахрайські схеми з посвідченням водія: кіберполіція називає ознаки фейкових акаунтів
16:37
Укрзалізниця змінює графіки руху через небезпеку
16:18
Суд дозволив екссудді Тандиру, який насмерть збив нацгвардійця, вийти з СІЗО під заставу
15:46
Переворот у світі харчування: чому м’ясоїди частіше доживають до 100 років