Ілюстративне фото: Понад сотню випадків страт полонених українських оборонців зафіксував ГУР (Getty Images) Автор: Владислава Ткаченко
Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про понад 150 зафіксованих випадків страт українських військових, які потрапили в полон до російських загарбників.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України.
За даними ГУР, кількість таких злочинів на полі бою зростає, а в багатьох випадках зафіксовані прямі накази розстрілювати полонених.
Ці дії не є поодинокими випадками, а свідчать про цілеспрямовану політику керівництва держави-агресора – Росії.
Підтвердженням цієї тенденції стала доповідь Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування ситуації в Україні від 19 березня 2025 року.
У ній йдеться про систематичні випадки, коли російські військові умисно вбивали або калічили українських бійців, які здалися або намагалися здатися в полон.
“Кілька російських дезертирів підтвердили, що отримували наказ не брати полонених, а вбивати їх. Один із них навів слова заступника командира бригади: “Полонені не потрібні – розстрілюйте на місці”, – йдеться в документі», — зазначено у доповіді.
Спеціальний доповідач ООН з питань позасудових страт доктор Морріс Тідбол-Бінц у коментарі для CNN наголосив на відповідальності найвищого військового командування Росії, яке санкціонує такі злочини.
“Ці страти не могли відбуватися з такою частотою без наказу або принаймні згоди від найвищого військового командування, що в Росії означає посаду президента”, – підкреслив він.
.