У дружини заступника голови Національної поліції України Дмитра Тишлека знайшли російський паспорт, а сам він орендує житло у бізнес-партнера російського кримінального авторитета. Це сенсаційне журналістське розслідування облетіло не лише вітчизняні, а й закордонні ЗМІ. Тишлека була відсторонено, а Національне агентство із запобігання корупції проводить розслідування щодо відповідності його способу життя відносно доходів. Здавалося, що може бути ще більш приголомшливим? Але перелічені скелети у шафі не єдині, які можна знайти в українсько-російській родині заступника голови Нацполу, пише “Антикор”.
Після оприлюднення розслідування Дмитро Тишлек встиг заявити, що журналісти надто прикрасили картину його життя. «Окремі ситуації, які переживала моя родина, доповнили суб’єктивними судженнями та висновками. Оприлюднена викривлена інформація не має нічого спільного із реальністю», – заявляв він. Як вдалося з’ясувати, журналісти у тому розслідуванні дійсно показали далеко не все.
Дружина Дмитра Тишлека Олександра Балакай хоча й має чудове українське прізвище, однак, як уже розповідали розслідувачі, станом на літо 2023 року продовжує бути власницею паспорта Російської Федерації. За даними джерел видання «Цензор.нет» з моменту окупації Росією Криму та Донбасу, вона принаймні чотири рази літала в РФ та їздила на окупований півострів. При цьому робила вона це з використанням російського паспорта.
Батьки Олександри Балакай та її молодша сестра вже багато років проживають в Ростовській області і також є громадянами країни-агресорки. Як видно зі сторінки її мами у соціальних мережах, проживають вони в селищі Матвіїв Курган, від якого до адміністративного кордону з Україною всього 27 кілометрів.
Свій російський паспорт дружина Тишлека, судячи зі скан-копії виписки, отримувала у тому ж таки Матвіїво-Курганському районі Ростовської області.
Якщо в справи родичів не варто занурюватись, то про саму Олександру були знайдені ще більш приголомшливі факти, ніж отримання російського паспорта кільканадцять років тому.
Олександра Сергіївна Балакай станом на листопад 2023 року є власницею 50% компанії ТОВ «Укрспецторг», основним бізнесом якої є діяльність закладів харчування.
Компанія була створена досить давно в Донецьку. От тільки, як відомо, Донецьк вже майже 10 років під окупацією, а компанія дружини Тишлека продовжує працювати з реєстрацією від окупантів. Ця інформація підтверджується даними з реєстрів.
За адресою реєстрації ТОВ «Укрспецторг» у Донецьку значаться два заклади харчування – кофейня Venditore caffe & te та лаундж-бар The Loft Smoke Lounge Bar, в якому, як зауважується на сторінці у забороненій в Україні соціальній мережі «ВКонтакте» – «представлены лучшие блюда итальянской и европейской кухни».


Але навіть донецька реєстрація фірми дружини заступника голови Національної поліції – це ще не все. Та ж сама компанія «Укрспецторг» є співзасновницею іншої – ООО «ВИДД». Так, саме російською мовою, оскільки місцем її реєстрації є так звана «ДНР». В російських реєстрах вдалося знайти цю компанію, і як зазначається станом на червень 2023 року ТОВ «Укрспецторг» володіє у ній часткою в 3,8% . При цьому дата постановки на облік у терористів – листопад 2022 року.


Тобто компанія дружини Тишлека, в якій вона володіє 50%, через півроку після повномасштабного вторгнення РФ в Україну стала співзасновницею фірми, зареєстрованої у терористів з «ДНР».
Цікаво й інше – керівником ООО «ВИДД» є Жалковський Денис Вікторович. В той же час співзасновницею ТОВ «Укрспецторг» є Жалковська Людмила Іванівна. І дуже малоймовірно, що б ці Жалковські не були родичами.

Виходить, дружина Тишлека так чи інакше повинна була би бути в курсі, що її бізнес-партнерка має родича, який зареєстрував фірму в окупованому Донецьку вже після того, як Росія почала відкриту війну на всій території України.
З моменту виходу першого розслідування стосовно заступника голови Національної поліції Дмитра Тишлека пройшло більше місяця. Однак жодних спростувань того, що його дружина має російський паспорт так і не надійшло.
Нові знахідки щодо того, як його дружина продовжує не лише володіти фірмою в Донецьку, а й навіть реєструвати там нові, може наштовхувати на думку, що російське громадянство вона полишати не збирається.
Родичі дружини, які давно осіли на Ростовщині, теж очевидно не збираються звідти їхати. І при цьому не бачать жодних конфліктів у тому, що їхній зять працює на здавалося б «ворожу» в їхньому розумінні «бандерівську владу».
Питання у тому, як себе почуває сам заступник керівника Національної поліції Дмитро Тишлек, коли з одного боку від працює на Україну, а з іншого – має близькі родинні стосунки з громадянами країни-окупанта. І це вже не згадуючи про те, що напевно ж він в курсі того, що його друга половинка зареєструвала фірму в «ДНР» через півроку після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Теща Тишлека – Марія Балакай – до повномасштабного вторгнення росіян відвідувала Тишлеків в Україні. Під час одного з таких візитів влітку 2018-го на неї була оформлена двокімнатна квартира в ЖК Новопечерські Липки в Києві. Одразу після оформлення теща виписала довіреність на дочку, передавши право розпоряджатися нерухомістю їй. І повернулася до Росії.

Водночас, переїхавши до столиці у 2019 році, Тишлек користувався іншою нерухомістю. Щонайменше рік він безкоштовно мешкав у квартирі на 140 кв.м. в елітному ЖК Французький квартал у центрі міста. Квартира належала Юрію Голику, найбільш відомому як ідеолог проекту «Велике будівництво». Щоправда сам він від цього статусу почав відхрещуватися, як тільки проект почав обростати публічними скандалами та криміналом по одному з великих підрядників. А саме по фірмі з Дніпра, оформленій на фітнес-тренерку і за сумісництвом – супутницю тодішнього очільника ОВА Резніченка, у якого Голик був радником. Загалом отримувати крупні бюджетні підряди компанія почала ще в ті роки, коли Тишлек очолював Департамент захисту економіки в цьому регіоні. Зі слів Голика, саме тоді вони й познайомилися. Близькі стосунки з Тишлеком він нині заперечує: каже, що просто разом грали у Дніпрі у футбол, а квартиру в Києві правоохоронцю віддав, бо самому вона нібито не була потрібна.

Наразі з квартири Голика Тишлек уже з’їхав. Натомість у вересні-жовтні цього року був неодноразово помічений в одному із елітних котеджних містечок під Києвом. Вранці він виходив із будинку на 300 кв.м., записаному на жінку на ім’я Наталья Нечепоренко (в документах звучить саме так – “Наталья”).

За даними джерел журналістів, навесні минулого року Тишлек виїжджав за кордон на автівці чоловіка Наталі Нечепоренко Віталія, а навесні цього року Нечепоренки виписували на Тишлека довіреності. Через півроку після цього на Наталью і оформили будинок.

Цікаво, що у Віталія Нечепоренка є дві невеликі будівельні фірми, які згідно з доступною на YouControl фінансовою звітністю, не є прибутковими і тому не приносять йому дивідендів. За даними джерел редакції у податковій, у цих фірмах він і його дружина отримують зарплату, однак її рівень такий, що подібні будинки їм не те що купувати – навіть орендувати було би складно. Водночас відомо, що у Віталія Нечепоренка є частка ще в одному бізнесі: йому належить 25% у ТОВ «Еліт лото», де таку ж частку має Андріан Родін, він же Андрєй Іманалі, він же «Полузвєрь» – ростовський кримінальний авторитет, який має дуже давні і дуже складні стосунки з поліцією. Іманалі прославився на початку 00-х – як один із лідерів ростовського «ОПГ «Сельмаш». Тоді його оголосили в розшук, спочатку федеральний, а потім і міжнародний, за підозрою у викраденні людей. Знайшли у Києві і видворили назад до Росії, де Іманалі таки засудили до 7 років ув’язнення.

В 2019 році очільник кримінальної поліції Вячеслав Аброськін заявив, що «Полузверя» виявили в Києві знову – на сходці в столичному ресторані. Тоді Аброськін обіцяв видворити Іманалі з країни, але натомість чомусь видалив свій пост про це із Фейсбука. В 2021-му, перед тим як РНБО затвердила санкції щодо понад півтисячі осіб кримінального світу, ЗМІ опублікували попередній перелік, де серед інших фігурувало і прізвище Іманалі. Та коли на сайті Президента оприлюднили фінальний варіант, Іманалі вже там не знайшлося. Зазначимо, що цей список був одним з небагатьох, який готувало МВС, в структурах якого все життя і працює Тишлек.

Редакція намагалася отримати коментар Дмитра Тишлека. Спочатку він погодився на запис, сам призначив день і час – але в ніч на заплановану ним же дату скасував зустріч і перестав відповідати на дзвінки. Натомість прислав текстову відповідь: наразі орендує квартиру, в будинку проживав тимчасово, Нечепоренки – його близькі друзі, дружина має український паспорт, а у справи тещі він не втручається. У разі, якщо після виходу матеріалу Дмитро Тишлек передумає і все ж погодиться на живу розмові і розширений коментар, редакція неодмінно надасть йому таку можливість.